ÖNYÜKLEME 1 -Ünite Listesi

Ünite 9: Açılış Hazırlığı

Öğrenciler oyun ayrıntılarını düzenler, kodları hakkında konuşur ve Açılış Partisi'ne hazırlanırlar!

Açılış Hazırlığı (Süre: 60 dk)

Artık çalışan bir oyununuz varsa (içinde bütün Sözleşmeler ve ÖRNEKLER olan tabii ki!), çalışmanızı arkadaşlarınıza nasıl sunacağınızı düşünmenin zamanı gelmiş demektir. Programcılar kodlarını tasarlarken ve yazarken çok zaman geçirirler ve aynı zamanda çalışmalarını başkalarına anlatırken. Bunlar, takımdaki diğer These programcılar, şirketteki diğer mühendisler veya başka alandan insanlar da olabilir. Kodunuzu bir başkasına anlatabileceğinizi düşünüyor musunuz?

Got time for a challenge? Try introducing them to Data Structures, to allow for 2-dimensional motion and more player control.

Oyununuz için örnek bir afiş oluşturun! Her afiş aşağıda belirtilenleri içermeli:

Her bir grup öğrencinin farklı bir fonksiyon hakkında konuştuğundan emin olun, böylece sınıf çapındaki sunum, oyunun bütününü inceleyecektir. Grupların, Yürütme Çemberini, Sözleşmeleri, Tasarım Reçetesinin amacını, Parçalı Fonksiyonları ve Pisagor Kuramını anlatmalarını da isteyebilirsiniz.

Afişi yaptıktan sonra, sunumunuz sırasında onu nasıl kullanacağınızı düşünün. Dinleyicilere ne söyleyeceksiniz? Sunuma yardımcı olması açısından afişe veya kodunuza yazdıklarınızı nasıl kullanabilirsiniz?

İçinde kendinizi tanıttığınız ve oyununuzu anlattığınız 5 dakikalık bir sunum yazın veya uygulayın, sonra belirlenen fonksiyon veya kavramı dinleyicilere açıklayın.

Öğrencilerin sunumlarını yapmalarını ve eşlerinden geri bildirim almalarını sağlayın. Birkaç kod satırının açıklamasını örneklemek isteyebilirsiniz, böylelikle onlardan ne beklediğinizi görebilirler. Öğrencilerin kodu sadece okumalarına izin vermeyin! Her bir satırı açıklayabiliyor olmalılar. Onları, yaptıklarını anlatmaları için baskılamaktan çekinmeyin.

Kutlama (Süre: 15 dk)

Tebrikler: gerçekten inanılmaz bir şey yaptın! Yeni bir programlama dili öğrendin. Değerlendirme Çemberi, Sayılar, Metinler, Mantıksallar, Görüntüler, Fonksiyonlar, Değerler, Koşullu İşlemler, Tasarım Reçetesi, Sözleşmeler ve daha fazlasını öğrendin. Bilgisayar grafiklerinin nasıl oluşturulduğunu öğrendin ve bütün bunları bir araya getirerek bir bilgisayar oyunu yarattın!